Ficha artística (… e din que chove!)

Amparo Urtaza

Antón Lamapereira

Concha Candán

José Antonio González

Juan Iglesias

Manuel Ayán

Menchu González

Miguel Martín

Paco Pernas

Rita Rivas

Xavier Fernández

Xulio Leal

.

Textos:

…………… Afonso Becerra de Becerreá

…………… Manolo Ayán

…………… Octavio Paz

…………… Vanesa Sotelo

 

Dirección:

…………… Antón Lamapereira

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Representacións … e din que chove!

Localidades nas que “Avelaíña Teatro” representou a súa montaxe  “… e din que chove”

(Para obter mais información, facer “clic” sobre o nome da cidade)

Ano 2014

24/06: Cangas (“Auditorio Municipal”)

.

Ano 2015

20/01: A Lama (“Centro Penitenciario A LAMA”)

28/02:  Raxó (“Centro Cultural Xaime Illa”)

07/03:  Mourente (“S.C.D.”)

12/05:  Pontevedra (“Escola Oficial de Idiomas.”)

29/05:  Pontecesures (“Centro Social”)

16/06:  Cangas do Morrazo (“Auditorio Municipal”)

17/09:  Pontevedra (“Teatro Principal”)

07/11:  Vilalba (“Auditorio Municipal”)

18/12:  A Lama (“Centro penitenciario”) (APRAZADA)

.

Ano 2016

08/05:  Bueu (“Centro Social do Mar”)

29/05:  Bandeira (“Auditorio Manuel do Pazo”)

12/06:  Matamá (“S.C.D. Atlántida de Matamá”)

23/09:  Ponte Caldelas (“C.P. Cordo Boullosa”)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Representacións “María Castaña”

Localidades nas que “Avelaíña Teatro” representou a obra “María Castaña”

(Para obter mais información, facer “clic” sobre o nome da cidade)

Ano 2012

05/06: Raxó (“Centro Cultural Xaime Illa”)

15/06:  Pontevedra (“Teatro Principal”)

07/10:  Pontevedra (“Residencia de Maiores de Campolongo”)

13/10:  Oviedo  (“Biblioteca Pública Ramón Pérez de Ayala”)

15/12:  A Pobra do Brollón (“Casa da Cultura”)

Ano 2013

19/01:  Lugo (“Auditorio Municipal Gustavo Freire”)

02/02:  Monforte de Lemos (“Casa da cultura”)

22/02:  Foz (“Sala Bahía”)

23/02:  Mondoñedo (“Auditorio Pascual Veiga”)

07/03:  A Coruña (“Facultade de Economía e Empresa”)

08/03:  Pontevedra (“Teatro Principal”)

14/03: Ourense  (“Sala Emilia Pardo Bazán do edificio de Facultades”)

17/03:  Vedra  (“Centro Social da terceira idade”)

12/04: Vilaboa  (“Casa da Cultura Riomaior”)

08/05: Pontevedra  (“Teatro Principal”)

18/05: Salamanca  (“Edificio Juan del Enzina”)

23/05: Cangas  (“Auditorio municipall”)

31/05: Pontecesures (“Centro Social”)

13/10: Ribadumia  (“Auditorio Municipal Santa Baia”)

26/10: Valladares- Vigo (“Centro Veciñal e Cultural de Valladares”)

29/11: Vilalba  (“Auditorio Carmen Estévez”)

30/11: Lugo  (“Centro Cultural Fingoi”)

05/12: A Lama  (“Centro penitenciario”)

Ano 2014

03/05: O Grove  (“Casa da Cultura”)

11/05: Coia (VIGO) (“Complexo parroquial Cristo da Victoria”)

21/05: EOI Pontevedra  (“Escola Oficial de Idiomas”)

30/05: Rábade (“Centro Sociocultural”)

31/05: Ribadeo (“Teatro de Ribadeo”)

07/06: Bueu (“Centro Social do Mar”)

13/09: Cerdedo (Bar – Restaurante “O Meu Lar”)

Ano 2015

14/03: A Illa de Arousa (“Auditorio municipal”)

19/04: Vilagarcía de Arousa (“Salón García”)

16/05: BARCELONA (“Collegi Pare Manyanet”)

20/09: VIGO (“Teatro Estepario”)

04/10: Oleiros (“Auditorio Gabriel García Márquez”)

10/10: Cangas do Narcea (“Teatro Toreno”)

Ano 2016

05/03: Mourente (“S.C.D.”)

16/10: Ponte Caldelas (C. P. “Cordo Boullosa”)

29/09: A Lama (“Centro Penitenciario”)

29/10: Muimenta (“Igrexa vella de Muimenta”)

Ano 2017

12/03: Ribadumia (“Auditorio Municipal”)

Ano 2018

28/01: Matamá (VIGO) (S.C.D. Atlántida de Matamá”)

11/11: Lourenzá  (“Salón de actos do concello”)
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

.

.

.

.

.

.

.